Балкон під львівською “Статуєю Свободи” — заклинання чи підпис із перил? Продовження…
Ґранд-готель. вітраж “Галичина” виконаний Григорієм Комським (1992 р.)
“Масони об’єднані в хоча й закриті, але досить поширені структури (див. списки російських масонів, тільки в Києві ХХ сторіччя зафіксовано списки 13 лож). Логічно, що структура з великою кількістю членів могла допомагати своїм членам підніматися вгору, щоби закріпитися в іншій структурі управління.
Але є й окультна, езотерична складова. У двадцятій главі своєї книги Віктор Брачов наводить подробиці, що треба було вивчити в процесі вступу в масонство однієї з лож. Це була чотирирічна школа з такими предметами: перший рік – символіка, другий рік – каббала і магія, третій рік – мажорні аркани, четвертий – мінорні аркани.
Аркани – це з карт Таро. Але є цікавіше визначення, що таке аркан. Воно належить Григорію Мьобесу, керівнику однієї з російських лож ХХ сторіччя: «Arcanum – це таїна, необхідна для пізнання конкретної групи фактів, законів чи принципів, без якої не можна обійтися, коли з’являється потреба цього пізнання». Езотеричний словник визначає аркан як суму езотеричних знань, що передаються від учителя до учня” — пише Георгій Почепцов.
Доктор філологічних наук, професор, експерт з інформаційної політики та комунікаційних технологій. Був завідувачем кафедри інформаційної політики Національної академії державного управління при Президентові України, заслужений журналіст України. Автор численних книг з питань комунікаційних технологій.
Якщо сприймати напис на балконі львівського Музею етнографії та художнього промислу незаангажовано, відштовхуючись від наведених фактів про будівлю в попередній статті, можна помітити, що літери “G” “L” ймовірно є абревіатурою до словосполучення “Grand Lodge”. попередня стаття
Вам не знадобиться багато часу для того, щоб відшукати літеру “L” на іншій будівлі, неподалік площі Ринок, на яку вказує карта-вітраж “Гранд-готелю”.
на розі готелю “Леополіс” напис: ” Леви зустрічаються тут”
Lions Clubs International – міжнародна неурядова нерелігійна організація, яка об’єднує сервісні клуби по всьому світу. Організація налічує понад 1,35 мільйонів чоловік і 46 000 клубів і є найбільшою сервісною організацією в світі.
Критики відзначають, що Lions Clubs International, будучи потужною організацією, що охопила більшість країн світу, має вкрай розпливчасті цілі та завдання.
Такі клуби, згідно з цією, критичною точкою зору, — є відкритим вербувальним майданчиком для масонських організацій.
Контроверсійний німецький автор Ян Удо Холі, більш відомий своїм псевдонімом Ян ван Хельсінг, написав у своїй книзі 1995 “Geheimgesellschaften und ihre Macht im ХХ. Jahrhundert” (“Таємні товариства та їхня влада у ХХ-му столітті”), що як і в масонів та інших таємних товариствах, 90% членів клубу Левів, використовуються елітами і не мають ніякого уявлення про те, що відбувається у верхніх ешелонах. Холі пояснив, що в нижчих ступенях ієрархії ці організації вирішують соціальні проблеми і представляють справді позитивні програми.
Цікаво, що засновник Lions Clubs International Мелвін Джонс був членом Garden City Lodge(Ложа “Місто-Сад”), у 1906 році, й мабуть не тільки її до цього. А у 1910 р. на другому поверсі львівського “Ґранд-готелю” влаштували кав’ярню “Сіті”.
Все це, звісно, якщо припустити, що архітектура будувалась з урахуванням якогось певного таємничого плану, наперед, адже клуб Левів був заснований в 1916, а будівля Львівської Ощадної Каси — задовго до цього, в кінці ХІХ століття.
До речі, сьогодні в експозиції Львівського музею етнографії та художнього промислу НаН України представлена чи не найчисельніша колекція сонячних годинників в усій Східній Європі.
Враховуючи це — можемо припустити й те, що саме слово “GROK”, тобто частина лівого півмісяця балкону під куполом, з’являється у романах багатьох письменників 1960-х років у значенні “зрозуміти щось інтуїтивно або шляхом співпереживання, встановити зв’язок з” і “співпереживати або спілкуватися співчутливо (з), а також, щоб випробувати насолоду”, а саме якогось уривку з універсальної мови не просто так.
Воно згадується у таких фантастів, як Роберт А. Хайнлайн, у творі “Чужинець на Чужій Землі”, також це слово багато разів використовував Роберт Антон Вілсон у своїх роботах The Illuminatus! Trilogy і Трилогія Шредінгерського кота.
Обкладинки книжок:
автор: Остап Хмарний
сучасні фото: Остап Хмарний
джерела:
Tags:
Галичина,
Гранд-готель,
жрнал Оселедець,
журнал,
Львів,
магія,
масони,
Оселедець,
Остап,
ощадність,
проспектСвободи,
Свобода,
таємниці,
теоріїзмови,
Хмарний,
цікаве