Поклоніння Волхвів

Слово магія походить від назви жерців Зороастра Магі, які жили приблизно в V ст. до н. е., а в Євангелії від Матвія, де йдеться про дари волхвів новонародженому Ісусу, це слово трактується саме як мудра людина.

 

Капела Волхвів (італ. Cappella dei Magi) – знаменита капела в палаццо Медічі-Ріккарді (Флоренція), розписана художником Беноццо Гоццолі в 1459-60 роки на сюжет прибуття волхвів до Вифлеєму, в образі яких зображені члени сім’ї Медічі і багато їхніх сучасників (Процесія Молодого Короля)

Капела Волхвів (італ. Cappella dei Magi) – знаменита капела в палаццо Медічі-Ріккарді (Флоренція), розписана художником Беноццо Гоццолі в 1459-60 роки на сюжет прибуття волхвів до Вифлеєму, в образі яких зображені члени сім’ї Медічі і багато їхніх сучасників (Процесія Старого Короля)

В мистецтві Ренесансу волхвів зображують, як і у візантійському, зазвичай у перському одязі (штани, плащі та фригійські головні убори (англ. Phrygian caps).

Королівська, каста жреців, спочатку відома в індоєвропейській мові як Арья: “раса мудреців”.Сучасно назва країни Іран дослівно означає «країна аріїв».

Традиційні головні убори перських волхвів з Біблії, які ще звуться фригійськими ковпаками притаманні фригійським пастухам і насамперед жителям Дакії.

[Да́ки — гілка фракійського народу. Центральною областю розселення даків було плоскогір’я, що носить історичну назву Трансільванія, обмежене з півдня і сходу пасмом Карпатських гір, однак племена даків поширилися і далеко на північний захід, у сучасні східні частини Угорщини і Словаччини, і на північ та схід].

Гесихій Александрійський (Hesychius) писав, що daos — фригійська назва вовка. Імена даків та дахів нагадують прото-індо-європейський корень «dhau», який означає «душити» і / або евфемізм «вовк».

Мірча Еліаде пропонує три гіпотези походження етнічного імені даків від слова вовк:

  1. завдяки відвазі та лютості юнаків під час проходження військового обряду ініціації їх ритуальний епітет — вовки — був перенесений на все плем’я;
  2. ритуальне ім’я прийдешніх завойовників, які сформували військову аристократію, було прийнято місцевими жителями.
  3. заснована на шаманській практиці — можливості ритуального перетворення на вовка.

Михалківські скарби (знайдені на Тернопільщині)

Батьківщина згаданих в україномовному перекладі Біблії волхвів — давній Схід, волхви чи маги згадуються як особливий клас у мідян та персів. За свідченням Геродота, вони були одним з 6-ти племен давніх мідян, яке, можливо, зосередило у своїх руках всі релігійні функції.

Первісно вони прийшли очевидно з Месопотамії, де існували ще близько 3800 років тому, приблизно в 1800 році до нашої ери.

Illustration of an ancient Nordic Yule festival (Die Gartenlaube, 1880)

Саме з їхньої культури походить традиція Йоль(у англомовних (Yule) країнах стародавній Йоль злився з християнським Різдвом та став синонімом його назви), яка згодом просочилася по Європі до Скандинавії.

Остап Хмарний

Джерела:

Пропаща корона

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *