Загадковий орден королів Галичини
Ще від кінця XI ст. угорські королі вважають себе зверхниками Галицько-волинської Держави й навіть титулуються постійно її «королями».
Боротьбу за титул короля Галичини і Володимерії (короля Руси) розпочав ще угорський король Андрій II. Після смерті Романа II Великого у 1205 році він прийняв титул «короля Галичини і Волині».
В постійній боротьбі угорського короля та його нащадків з руськими князями за владу в Галичині, зокрема із Данилом Романовичем, вбачались вагомі причини.

Данило Галицький. Львів.
Андраш II веде свій родовід від Великих князів Київських з роду Мономаховичів та Ярославичів.
Він був онуком української княжни Єфросинії, та правнуком Великого князя Київського Мстислава Великого.

Персональний герб Андраша ІІ
Згодом, ще один угорський король, тепер вже прямий нащадок Анни Ярославни Карл I Роберт уклав у 1339 р. договір з польським королем Казимиром у Вишеграді про те, що на випадок, коли б у Казимира не було синів, польська спадкоємність перейде до угорського королевича Людвика, сина Карла й сестри Казимира Єлисавети. За те мала Угорщина допомогти Казимирові в майбутньому приєднанні до Польщі галицько-волинського наслідства, після правління Болеслава-Юрія.

Статуя Карла Роберта на Площі Героїв у Будапешті з капетинзьким флер-де-лісом.
Після смерті мазовецького князя Болеслава-Юрія Тройденовича, в 1340 року, який, за деякими свідченнями, став жертвою лиховісної змови з отруєнням, Україна зникає з політичної карти Европи, й разом з тим, угорські претензії щодо колишніх Галицько-Волинських земель віджили з новою силою.
Тодішньому титулярному королю Галичини Карлу Роберту, навіть в самій Угорщині, доводилося у збройній боротьбі відстоювати своє право на суверенну владу. Під час цього протистояння короля з баронами набув розвитку новий прошарок лицарства, відданий особисто королю.
Для заохочення і згуртування своїх прихильників Карл Роберт заснував 1326 року Братство лицарів Святого Георгія, що стало першим в Європі світським королівським лицарським орденом (англійський орден Підв’язки був заснований 1348 року, через 20 років після затвердження Уставу ордена Святого Георгія).
Устав Ордену Св. Георгія з печаткою
Орден відігравав велику роль під час правління Карла Роберта і його сина Людовіка I, але вже за їх наступниках Марії І та Сигізмунда І занепав і фактично згас, хоча де-юре ніколи не скасовувався.

Інсигнія Ордену Св. Георгія. Девіз: “IN VERITATE IUSTUS SUM HUIC FRATERNALI SOCIETATE” ( По правді справедливості в цьому братерському суспільстві)
Після смерті Людовика І угорський трон став предметом інтриг і боротьби між різними претендентами, тому Угорське королівство занурилось в громадянську війну.
Всі наступники Карла Роберта формально вважалися королями Галичини.
Сизігмунд Люксембург. Альбрехт Дюрер 1512.
Тому вже в 1408 році Сизігмунд І, який реконструював братство в Орден Дракона також носив титул короля Західної Русі.
Сигізмунд фон Люксембург, король Угорщини, нащадок Лузіньянських царів Єрусалиму, успадкувавши спадщину в 1397 р., склав пакт з двадцятьма трьома дворянами, які присягнули дотримуватися “справжнього і чистого братерства” у Societas Draconis (пізніше названий Ordo Draconis;угорською: Саркані Ренд).

Мюнхен. Баварський Національний Музей. Оригінальні рукописи із зображеннями згідно з якими було зроблено подальшу реконструкцію первинної емблеми Ордену.

1437 German raised embroidery dragon Джерело: http://medieval.webcon.net.au/period_15th_c.html
“У засновницькому документі … було зазначено, що члени Ордену матимуть честь носити відзнаки дракона, — медальйон й підвіска із зображеннями золотого дракона, що згорнувся в кільце і накритий плащем з червоним хрестом — первинно емблему розенкрейцерів, з якою пов’язують спадкоємність Грааля з часів, ще до 3000 року до нашої ери “
Пише Лоуренс Гарднер

Емблема та основні характерні символи Ордену Дракона
У народному розумінні, угорський Орден Дракона, мабуть, найвідоміший за свою асоціацію з Владом II, принцом Валахії 15 століття та його сином Дракулою.

церемоніальний меч Ордену Дракона. 1433 р. «Нойє Бург», Відень.
В 1431 р. У фортеці Сигішоара в Румунії, де Влад III народився у власному князівському домі Бесараба Великого (1310-52), його батько, принц Влад II, був призначений військовим губернатором Трансільванії, і 8 лютого, в рік народження сина, його втаємничили в Орден Дракона. З чого безпосередньо випливає й славнозвісне прізвисько, адже син Влада II Драконіса, Влад III (який успадкував членство в ордені Дракона за обіцяннями батька) став відомим як Дракула (син Дракона).

Влад III Дракула рум. Vlad Ţepeş
У більш пізні часи ірландський автор Брем Стокер використав псевдонім принца Влада у своєму готичному романі 1897 року “Дракула”, хоча створив для свого легендарного графа цілком вигаданий персонаж.
Остап Хмарний
Джерела:
- http://www.irekw.internetdsl.pl/dokumenty/greathistory/r13.html
- https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_dragoncourt11.htm#The%20Dragon%20Court%20Today
- https://www.bibliotecapleyades.net/esp_sociopol_dragoncourt.htm#menu
- фото з інтернету