КРИТИКА ДЛЯ АЕSTHЕТІВ

 STRANGE BEAUTY — чи справді тренд для естетів?

 STRANGE BEAUTY – дослівно: ДИВНА КРАСА

Звичайно, можливо цей тренд застарілий, та саме таке явище невловиме, отже будемо мати надію, що ” Стрендж Бюті” все ще у моді.

З одного боку– фотографам, дизайнерам та редакторам топових глянцевих видань,вже давно набридли безликі образи супермоделей.  Вони прагнуть чогось нового, свіжого, безупинно в пошуках сенсацій. Цього разу вони вирішили, що краще ставити на індивідуальність, адже в усьому завжди важлива не кількість, а якість.

З іншого ж, це можна розцінювати як навязування людям спотвореного естетичного світогляду, що в подальшому призводить до різного роду відхилень та впливає на психіку. Діти звикають до образів, на кшталт “Барбі”, всі хочуть стати такою як вона, а потім їм кажуть, що нова “Барбі” — мутант, і тому треба проявляти свою індивідуальність… Це ще б нічого, якщо б не співчуття до тих поціновувачів, які справді завжди вважали що кожній епосі притаманний певний ідеал краси, і раптом вони дізнаються про те, що епоха змінилась. Яке ж велике розчарування!

 

Ліндсі Віксон

У науково-популярному фільмі 1971 року, знятому на кіностудії «Київнаукфільм», — «Я та інші» радянський режисер Фелікс Соболєв  наглядно продемонстрував деякі соціально-психологічні експерименти в цій сфері.
Для нас цікавий третій епізод, де дітям пропонують кашу в тарілці на три чверті посипану цукром, проте одну її ділянку сильно пересолили. Дітям по черзі дають спробувати кашу з однієї і тієї ж тарілки, щоразу запитуючи яка вона на смак. Першій трійці дістається солодка частина, і вони щиро говорять, що каша солодка. Четвертій дитині (що є випробовувачем) дістанеться пересоленна каша. Незважаючи на це, більшість з випробуваних заявляють, що каша все одно солодка. При цьому багато хто з них активно відмовляється від ще однієї ложки такої «солодкої» каші.

 

 

Ліндсі Віксон, 2017 джерело

 

Ліндсі Віксон можна по праву вважати ранньою зіркою цього популярного руху. Вона відома своїм унікальним зовнішнім виглядом, а саме своїми специфічними губами, що їх, певне, “покусали бджоли” або, радше “бутоном троянди “, і великими передніми зубами, що утворюють проміжок .

Віксон народилася в Канзасі 11 квітня 1994 року. Коли Ліндсі була маленькою, вона хотіла бути кухарем або юристом. У школі над нею знущалися через велику щілину в зубах, яку ще глузливо називали “місцем для паркування” або “стоянкою”. Вона була дуже висока і незнайомці на вулиці постійно говорили Ліндсі про те, що їй потрібно стати моделлю, тому вона почала шукати можливості здійснення цього. У той час дівчина була натхненна статтею в Рідерз Дайджест про Біла Гейтса та інших  мільйонерів, тому в 12 років Ліндсі вирішила стати моделлю. Вона вивчала старі випуски Vogue, рівняючись на Жизель, Крісті і Кейт. Віксон розпочала модельну кар’єру в 2009 році, коли підписала контракт з Vision Models в Лос-Анджелесі. У червні вона вирушила до Нью-Йорку, де її кандитатуру відкинуло IMG Models і деякі інші агентства, крім одного: “Мерилін”. У 15 років вона була відібрана, на той час вже доволі відомим, фотографом Стівеном Майзлом, який помітив модель після перегляду відео на models.com і запросив її на зйомку для Vogue Italia – це була перша робота Віксон.

Доречі, цікаво, що Майлз і сам починав не з готового — як справжнісінький аферист, прямо-таки закохавшись в декількох моделей одразу: Твіггі, Верушку, і Джин Шрімптон, 12-ти річний авантюрист попросив своїх подружок подзвонити  у кілька модельних агентств й прикинутись секретарями фотографа «Vogue» Річарда Аведона, для того щоб дістати світлини моделей. Юний Стівен чекав на зустріч із відомою моделлю Твіггі надворі, поряд із студією Мелвіна Сокольского!:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *