Куди зник фараон?

Знаменита для всіх туристів статуя скарабея неподалік від лежачого обеліску Хатшепсут в храмі Амона-Ра у Карнаці могла бути створеною у часи релігійного перевороту, відомого як єресь Амарни.

П’єдестал зі скарабеєм Аменхотепа ІІІ у Храмі Амона-Ра у Карнаці.

П’єдестал із найбільшою з нині відомих у світі скульптур скарабея в Луксорі датується часом правління саме Аменхотепа ІІІ — батька славнозвісного реформатора Ехнатона, який ввів поклоніння єдиному Богу задовго до відліку нашої ери.

https://curate.nd.edu/image_viewer/1n79h41823t

Його початковим місцем розташування був поминальний храм фараона поблизу так званих Колосів Мемнона.

Звідти до храму Амона-Ра у Карнаці, він був перенесений вже у пізніші часи.

На рельєфі стели особа, що стоїть на колінах, дарує Атуму Геліополісу, як нібито пишуть сучасні дослідники, дві посудини ну.

Ну — ієрогліф, що позначає стихію води від якого також походить ім’я богині Нуіт, що є обожненням первісної водяної безодні в космогонії гермополітанської огдоади (вісімки) давньоєгипетської релігії.

Крила із сонячним диском увінчують ієрогліфи вписані у вертикальну вісь стели, що згідно із тими ж дослідженнями, позначають одне із п’яти титулярних імен фараона Аменхотепа — Небмаатре.

А в тексті, вирізаному на боці стели, сказано, що мова йде про бога скарабея “Хепрі, що встає із землі”.

Зображення Атума сповіщає про можливу зміну релігійної доктрини вже в ті часи.

Атум

Пам’ять про сина Аменхотепа ІІІ намагалися стерти з історії, ще за часів його нетривалого володарювання, тому  тема його правління і досі всіяна безліччю сліпих плям для єгиптологів.

Нефертіті та Ехнатон з дітьми та Атоном

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *